Reklama

Autor 01:26 Żeglarstwo

Załoga promu uratowała dryfującą 3-latkę [WIDEO]

To niemal cud, że ta historia zakończyła się szczęśliwie. Załoga promu pasażersko-samochodowego uratowała dziewczynkę pływającą na nadmuchiwanym materacu, którą prąd zdryfował niemal kilometr od brzegu!

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Grecji w okolicy miejscowości Antirrio. Dziewczynka pływała pod opieką ojca na dmuchanym materacu w kształcie jednorożca. Podczas chwilowej nieuwagi rodzica, prąd zdryfował materac daleko od brzegu. Według lokalnych mediów świadkowie próbowali dogonić 3-latkę, ale przy silnym wietrze okazało się to niemożliwe. Przerażone dziecko wypłynęło na wody cieśniny Rio-Andirio oddzielającej Zatokę Patraską od Korynckiej.

Kapitanat portu poinformował o zdarzeniu znajdujące się w okolicy statki. Małoletniego rozbitka na jednorożcu najszybciej odnalazła załoga promu Salaminomachos, kursującego między Antirrio a Rio.

Akcję ratunkową zarejestrowali pasażerowie promu. Kapitan jednostki podkreślił, że uratowanie spanikowanej na widok nadpływającego olbrzyma 3-latki było możliwe dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym.

Tekst Wojciech Barszczowski, Video YouTube

(Visited 520 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , Last modified: 27 września, 2020

Partnerzy serwisu

Zamknij