Reklama

Autor 20:05 Testy i prezentacje

NEON 910: Półślizgowy spacerowy jacht motorowy

To kolejna propozycja firmy Go2Boat której wizytówką są wyjątkowo spójne linie stylistyczne tworzące bardzo efektowną i potężną bryłę. To właśnie oryginalny kształt jachtu wyróżnia go pośród innych jednostek tej wielkości i sprawia że jest tak rozpoznawalna.

ADVERTORIAL: Tekst i zdjęcia: Mat. firmowe Go2Boat

NA POKŁADZIE


Pierwsze co rzuca się w oczy to absolutnie unikatowa duża sterówka z której obserwację prowadzi się przez czołową pionową szybę. Widoczność jest z resztą doskonała dokoła całego horyzontu, co naturalnie sprawia, że sternik doskonale orientuje się w położeniu jachtu. Ster strumieniowy dodatkowo ułatwia przeprowadzanie wszelkich manewrów. NEON 910 jak łatwo odgadnąć ma 9,10 m długości, więc ma to ogromne znaczenia dla prowadzącego. Przestronny kokpit z siedziskami o wymiarach 180 x 210 cm pomieści komfortowo wszystkich członków załogi. Pokład znakomicie skomunikowany.
Z kokpitu pół-pokładami jednakowej szerokości dostaniemy się bezpośrednio na platformę rufową (lewy pół-pokład), która wysunięta na blisko 90 cm znacznie ułatwia przemieszczanie się na keję i na jacht. Dla bezpiecznego przejścia, od wody oddziela nas pełny reling. Dziobowa część jachtu, to przede wszystkim miejsce do korzystania ze słonecznych kąpieli na dużej powierzchni. W końcu chodzi o relaks na świeżym powietrzu i kontakt z otaczającą nas przyrodą.

KIEDY CZAS NA SPOCZYNEK


Kiedyś trzeba udać się na spoczynek lub z powodu niesprzyjającej  aury schronić się pod pokładem. A tutaj na pewno poczujemy się już komfortowo. Przytulne i wygodne wnętrze to zasługa świetnej jego aranżacji. Całkowita szerokość jachtu to blisko 3m. Asymetryczna kabina dziobowa zapewnia więcej miejsca przy stole i lepszą komunikację w mesie. Wzdłuż lewej burty rozciąga się praktyczny, długi i wyposażony kambuz. Po prawej z kolei stronie tuz za kabina sanitarną usytuowane są kanapy i stół do wspólnych posiłków. Po zakończonej kolacji możemy go opuścić tworząc w ten sposób dodatkową, wygodną 2-osobową koję. Obydwie kabiny, zarówno rufowa, której szerokość to aż 150cm jak i dziobowa zapewniają świetne warunki do spania.
Całość wnętrza jest bardzo dobrze doświetlona za sprawą szerokich dużych okien. Podobnie jak w opisywanym poprzednio jachcie Nautic 30, w tylnej części jednostki wygospodarowano dużą powierzchnię przeznaczoną na magazynowanie ekwipunku lub innego niezbędnego nam wyposażenia podczas rejsu. W mesie i kabinach znajdziemy również wiele miejsc do schowania swoich rzeczy osobistych.

Jacht NEON 910 bez żadnych wątpliwości trzyma wysoki, narzucony przez producenta poziom wysoko stawiając poprzeczkę dla innych jednostek tej klasy.

Długość całkowita9,10
Szerokość kadłuba2,98 m
Zbiornik wody120 l
Zbiornik fekaliów80 l
Zbiornik paliwa78 l
Silnik (KM)max 115 KM
Kabiny / Osoby2 / 6

Więcej na: https://go2boat.eu/

(Visited 1 109 times, 1 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 22 marca, 2022

Partnerzy serwisu

Zamknij